VIII BIEG MARSZAŁKA W SULEJÓWKU...

2015-06-13 20:44

13 czerwca 2015 odbył się  w Sulejówku  VIII BIEG MARSZAŁKA

Nie zabrakło nas na biegu, godnie nas reprezentowali uczniowie, nauczyciele.

tl_files/zsl/kronika/bieg marszalka 2015/page.jpg

więcej zdjęć n szkolnym Facebooku

Bieg Marszałka na dystansie 10 km po raz pierwszy zorganizowano w 2008 roku. Termin biegu przypada zawsze
w połowie czerwca - na pamiątkę osiedlenia się Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (13 czerwca 1923 roku).

Myślą przewodnią Biegów Marszałka jest możliwie wierne przybliżanie ich do przedwojennych marszów Sulejówek - Belweder. Była to inicjatywa Związku Strzeleckiego, polegająca się na 26 km marszach - pochodach między Sulejówkiem a Warszawą. Pierwszy marsz odbył się w 1926 roku, a wystartowało w nim 30 zespołów (400 zawodników).
Organizatorzy również odwołują się do idei Piłsudskiego, który stale przypominał o konieczności wychowania pokoleń zahartowanych, rozumiejących potrzebę rozwijania szeroko pojętej kultury: zarówno wysokiej, jak i stricte fizycznej.

W ramach Biegu Marszałka tradycyjnie odbywa się:

• Memoriał im. Haliny Zielińskiej
  • Rywalizacja Służb Mundurowych
  • Mistrzostwa Grupy Polsat

Memoriał im. Haliny Zielińskiej

Bieg na dystansie 3 100 m mający uczcić pamięć zmarłej Haliny Zielińskiej - jednej z pierwszych organizatorek i pomysłodawczyń biegu w Sulejówku.