Dni kultury języka polskiego w naszej szkole- znamy już zwycięzców

2011-10-10 11:30

Dni kultury języka polskiego w szkole w dniach 10,11,12.X

Celem akcji jest podniesienie poziomu wiedzy w zakresie pojętej kultury języka  ojczystego.

Formy pracy : zabawa edukacyjna uczniów i nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Dzień pierwszy - poniedziałek. Spotkanie z ortografią

Nauczyciele j. polskiego w tym dniu prowadzą lekcje na temat ? Remanenty ortograficzne".

Przypominają zasady pisowni, analizując plakaty rozmieszczone po szkole. Uczniowie robią notatki, ponieważ na dyktandzie sprawdzającym  i tekście z kultury języka  pojawią się przykłady z plakatów.

Dzień drugi - wtorek. Szkolny salon językowy

Lekcje polskiego  na temat ? Poprawna polszczyzna jest modna". Przypomnienie zasad poprawnego posługiwania się językiem polskim, analizując kolejne plakaty.

przykłady plakatów zrobionych przez młodzież  Dni kutury języka polskiego

Dzień trzeci - środa ?Cała szkoła pisze dyktando o test z kultury języka"

Uczniowie szkoły piszą na trzeciej godzinie lekcyjnej dyktando i test z kultury języka. Opracowanie  pani Krystyna Pachnik.

Czwartek - apel podsumowujący

Apel podsumowujący i jednocześnie nawiązanie do Dnia Edukacji Narodowej - nadanie tytułu ?Mistrz kultury języka polskiego"

Mistrzynia Kultury Języka 2011 została Irena Gulewicz z klasy IIIA

drugie miejsce zajęli:

Sergiusz Królak IIA, Klaudia Sędek IIIA, Andzelika Szymanowska IIIA, Renata Biały IIIA

wszystkim serdecznie gratulujemy

foto z uroczystości Zwycięzcy kultury języka polskiego