DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 6 II 2018

2018-02-05 19:58

tl_files/zsl/kronika/Bezpieczny Internet/dzien bezpiecznego Internetu.jpg

Dzień Bezpiecznego Internetu - święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych

Od 2004 roku w 45. krajach na świecie, w tym również w Polsce.

W  naszej szkole już po raz kolejny  również był obchodzony. Rozdawane były ulotki z zasadami bezpiecznego Internetu, na lekcjach były pogadanki oraz odbyly sie projekcie filmów o bezpieczeństwie w sieci.

W tym roku obchodzony jest 6 lutego pod hasłem ?Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci".

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby - jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.