"Dzień języków obcych"...

2014-12-16 23:01

 

W tym roku ?Dzień języków obcych" odbył się w naszej szkole  12 grudnia 2014 r. Zorganizowały go nauczycielki języków obcych i uczniowie klas  pierwszych  LO.

W szkole zawisły ciekawe plakaty, rysunki i materiały informacyjne na temat krajów, których języków można się uczyć w ZSP im. I. J. Paderewskiego.

Piękne rysunki, kojarzące się ze zwrotami idiomatycznymi w języku angielskim,  wykonała Helena Lipiec(II a) uczennica Pani Profesor Jadwigi Jórczyk.

Warto nadmienić, że Nasz Patron był zdolnym poliglotą i biegle posługiwał się jęz. francuskim i angielskim. W zbiorach  Zamku Królewskiego w Warszawie zachowały się noty dyplomatyczne redagowane, nienaganną ?francuszczyzną", przez I. J. Paderewskiego

Klasy pierwsze uczestniczyły we wspólnej lekcji zorganizowanej przez Panie Profesor K. Szlejzer, L. Malczewską- Garsztkowiak , M. Lewandowską i Ż. Nowakowską , na której można było przespacerować się (wirtualnie) po Berlinie, zachwycić się zabytkami  Paryża, zdobyć ciekawe informacje o Sydney i poznać kuchnię włoską

Na koniec przeprowadzony został quiz sprawdzający przyswojoną wiedzę.

tl_files/zsl/kronika/dzien jezykow 2014/page.jpg

 

 

 

Wróć