dzień języków obcych

2014-06-15 13:22

Dzień języków obcych odbył się w naszej szkole  9 czerwca br.

tl_files/zsl/kronika/dzien jeykow/1.jpg

Zorganizowały go nauczycielki języków obcych i uczniowie klas  pierwszych i drugich LO.

W szkole zawisły ciekawe plakaty, rysunki i materiały informacyjne na temat krajów, których języków można się uczyć w ZSP im. I. J. Paderewskiego.

Piękne rysunki wykonały Wiktoria Zielińska (II b) i Helena Lipiec(I a).

Nasz patron był zdolnym poliglotą i biegle posługiwał się jęz. francuskim i angielskim.

W zbiorach  Zamku Królewskiego w Warszawie zachowały się noty dyplomatyczne redagowane, nienaganną ?francuszczyzną", przez I. J. Paderewskiego

Klasy drugie uczestniczyły we wspólnej lekcji zorganizowanej przez Panie Profesor K. Szlejzer,

L. Malczewską- Garsztkowiak i M. Lewandowską , na której można było przespacerować się (wirtualnie) po Berlinie, poznać najważniejsze zabytki Włoch i Francji.

Uczniowie mogli też obejrzeć koncert Ennio Morricone i nauczyć się piosenki francuskiej ? Champs Elysées".

Na koniec przewidziany został quiz sprawdzający przyswojoną wiedzę.

foto dzień języków