Finał Roku Andriollego

2012-01-12 12:11

10 stycznia 2012  uczniowie naszej szkoły oraz gimnazjum nr 1 w Sulejówku pracujący w  gazecie między szkolnej ? Co tam w budzie?" pod opieką nauczycieli Krystyny Pachnik, Beaty Nowak, Macieja Bartnickiego wzięła udział w oficjalnym  finale  Roku Andriollego na Mazowszu , który odbył się w Mińsku Mazowieckim.

Wydarzenie to stanowiło zakończenie szeregu inicjatyw  oraz podsumowanie kilkunastu miesięcy działań związanych z popularyzowaniem życia i twórczości artysty. Odbyły się konkursy ilustratorski do legendy związanej z Mazowszem, konkurs fotograficzny, recytatorski, konkurs na film komórkowy, turniej turystyczno-krajoznawczy tropami Andriollego,  w których brała udział nasza młodzież  i zajmowała I miejsca .

Uczniowie z Sulejówka  przygotowali  improwizację historyczną związana z twórczością Andriollego
 ( wśród gości przechadzali się Wojski, Telimena z Zosią czy też Lilla Weneda) Spotkaniu towarzyszyły doskonale przygotowane popisy krasomówcze uczniów w strojach z epoki Andriollego.

Wystąpił  Maciej Koszewski oraz  Tomasz Jackiewicz- zwycięzca w konkursie krasomówczym, który opowiedział o roli sztuki w życiu człowieka.

Ponad dwieście osób wzięło udział w uroczystym spotkaniu. Dla aktywnych uczestników finału Roku Andriollego w Mińsku Mazowieckim 10 stycznia 2012 r. organizatorzy przygotowali okolicznościowe koszulki.

zdjęcia Finał Roku Andriollego