1 marca 2014 Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych -pamiętamy...

2014-03-01 20:30

1 marca 2014 r.   w naszej  szkole  odbyły się obchody ,,Żołnierzy Wyklętych".

Na uroczystość zaprosili  Koło Miłośników Historii i Dyrektor LO Andrzej Kosiński.

tl_files/zsl/kronika/zapusty i zolnierze/page.jpg

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to jedno z ważniejszych, a zarazem najbardziej pomijanych i zakłamywanych wydarzeń w XX-wiecznej historii naszej Ojczyzny  w latach 1944-1963. Informacje o walce i ofierze życia bohaterów konspiracji antykomunistycznej - ?Żołnierzy Wyklętych" ciągle jeszcze w zbyt małym stopniu docierają do polskiej młodzieży i osób dorosłych.

Na  dość licznym zorganizowanym  spotkaniu  można było wysłuchać zatem ciekawych wykładów przygotowanych przez pana Burmistrza  Arkadiusze Śliwę  oraz nauczycieli historii pana  Mieczysława  Boguckiego i pana Macieja Barnickiego. Na sali gimnastycznej  można był o obejrzeć  wystawę oryginalnej broni z czasów II Wojny Światowej oraz wziąć na pamiątkę  z  łuskę wystrzeloną  z broni czasie wojny. Harcerze zadbali o oprawę muzyczną. Studenci  Uniwersytety Kardynała Wyszyńskiego zorganizowali kiermasz książek o tematyce historycznej.

Nauczyciele liceum wraz  z uczniami   zorganizowali wystawę kroniki szkolnej oraz zaprosili do zwiedzenia  Izby Pamięci Rodziny Grabskich która mieści się  w naszej szkole oraz kawiarenki.

tl_files/zsl/kronika/zapusty i zolnierze/page2.jpg

Dziękujemy wszystkim tym którzy byli z nami w tym dniu.

Koło dziennikarskie pod opieką pani Beaty Nowak