Jarek Wajk w naszej szkole...

2014-12-05 22:49

W czwartek 4.12.2014 r. gościliśmy w naszej szkole pana Jarosława Wajka, znanego kompozytora, autora tekstów i przede wszystkim wokalistę, który współpracował z takimi zespołami jak: kultowy Odział Zamknięty, Collage, DAAB czy The Lizard's Day.

tl_files/zsl/kronika/oddzial zamkniety/page.jpg
Jest legendą polskiej sceny muzycznej. Z Odziałem nagrał 3 płyty : ?Z miłości do rock [[[&]]] rolla", ?Terapia", ?...wierzę, że moja BEZSENNOŚĆ będzie twoja...". Wiele utworów z ww. płyt przez wiele miesięcy znajdowało się na listach przebojów różnych stacji radiowych, telewizyjnych oraz znalazło się na kilkunastu składankach muzycznych.
Wraz z zespołem Oddział Zamknięty Jarek Wajk zaśpiewał kilka tysięcy koncertów w Polsce i za granicą. Wystąpił na największych polskich festiwalach piosenki (SOPOT, OPOLE, JAROCIN, BRODNICA itd.). Brał udział w wielu imprezach o charakterze charytatywnym (Rock for AIDS, Wojna z trzema schodami, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Gaude - Fest). Brał udział w koncercie poświęconym pamięci zmarłego wokalisty DŻEMU Ryszarda Riedla - ?List do R. na dwanaście głosów" - Spodek - Katowice.
Ponad 2 godzinne świadectwo jakiego byliśmy świadkami miało na celu uczulenie młodych ludzi na zagrożenia wynikające z używania alkoholu i narkotyków, ale również podkreślenie problemu braku miłości i zrozumienia wśród najbliższych. Artysta opowiadał o samotności, zwątpieniu, ciągłym zmaganiu się z samym sobą na drodze z piekła uzależnienia do rodziny, miłości i Boga.... Pan Wajk przez kilka lat borykał się z problemem alkoholizmu i narkomanii. Teraz dzielił się z nami swoimi doświadczeniami wierząc, że takie spotkanie pomoże w wybraniu trzeźwej drogi.
W bardzo osobistej historii artysty nie zabrakło wspomnień o prawdziwych ikonach polskiej sceny muzycznej. Jedną z nich był Ryszard Riedel, wokalista kultowego zespołu Dżem, który mimo kilkakrotnych odwyków, przegrał walkę z narkotykami. Była to opowieść z gorzkim morałem, której przesłanie podkreślały piosenki z repertuaru ?Oddziału Zamkniętego" i ?Dżemu".
Mam nadzieję, że każdy z nas ?zabrał coś" z tej nietypowej lekcji...., lekcji pokory, wiary, miłości i będzie szedł przez życie z ?otwartym" sercem.
Ilona Cichoń