kolejna lekcja podczas ferii w muzeach

2014-02-25 20:25

Wtorek, 25.02.2014

To już kolejna  wycieczka w czasie ferii ....

Młodzież z naszego  liceum i z zaprzyjaźnionego Gimnazjum Nr 1  wraz z panią Pachnik, Beata Nowak i Magdaleną Kandys  przyjechała  do  Warszawy na lekcję muzealną.  Tym razem celem wycieczki było Muzeum Wojska  Polskiego
i Muzeum Narodowe. Oba muzeum znajdują się na alejach Jerozolimskich  blisko siebie.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Narodowe w Warszawie

tl_files/zsl/kronika/muzeum ferie wojska polskiego i narodwe/1.jpgtl_files/zsl/kronika/muzeum ferie wojska polskiego i narodwe/10.jpg

Korzystając z pogody pierwsze  kroki skierowaliśmy do Muzeum Wojska Polskiego.  Tu mogliśmy obejrzeć  zbiory poświęcone historii wojskowości oraz historii Polski. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 250 tys. eksponatów np.: samoloty, śmigłowce:( m.in. Mi-24 - prawdopodobnie jedyny egzemplarz na wystawie muzealnej w Polsce); czołgi; samochody pancerne( Kubuś z powstania warszawskiego); pojazdy gąsienicowe; artyleria; broń palna.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego gdzie mieliśmy prześledzić dzieła z okresu Pozytywizmu i Młodej Polski.  W holu przywitała nas mała niespodzianka, gdyż jedna z grup nie zjawiła się na lekcję muzealną poświeconą Faraonowi i Mumiom- zaproponowano ja właśnie nam;) z czego z miła chęcią skorzystaliśmy. Zamiast 2 ciekawych  lekcji  mogliśmy mieć 3 . Tak więc dzień był wyjątkowo owocny pod względem literackim i historycznym.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy ten czas spędzili z nami, a byli to nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale i rodzice  uczniów.

Koło dziennikarskie pod opieką pani Beaty Nowak