Matura za pasem

2014-01-21 22:13

Jeszcze uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Sulejówku - jak większość uczniów III klas -  poważnie o tym nie myśli, bo przecież 24 stycznia studniówka. Kto by sobie zawracał głowę jakimś ?Jądrem ciemności", ?Dziadami" czy ?Zbrodnią i karą" , kiedy trzeba wybrać fryzurę, buty i suknię !

Zestaw lektur może zepsuć najlepszy humor. Jednak nauczyciele języka polskiego
 i matematyki podejmują w tych  ekstremalnych warunkach trud przekazania i utrwalenia wiedzy, a biedni uczniowie, patrząc na nich, recytują Mickiewicza: ?Bez serc, bez ducha, ....".

Tak właśnie było  rankiem w sobotę 18 stycznia o 8.00 w naszej szkole. Klasa III a  przy kawie i herbacie przypominała sobie bohaterów lektur, korzystając z księgozbioru Rodziny Grabskich, a klasa III b pisała próbną maturę z matematyki. W szkole było cicho jakby makiem siał, a tylko piosenka ?za sto dni matura" ostrzegała, że następna będzie ?za rok cały"....

tl_files/zsl/kronika/polski/page.jpg