Noc z literaturą po raz trzeci ...

2013-10-13 15:51


 Już we wrześniu zaczęły się zajęcia w ramach projektu  KAPITAŁ LUDZKI ?Równy  start w przyszłość".  

 

Jedną z podjętych przez nas inicjatyw jest "Noc z literaturą",  w którym biorą uczniowie  z zajęć  literackich, teatralnych
i dziennikarskich.  Spotkania  odbywają się w piątki wieczorem, podczas których razem czytamy i interpretujemy dzieła literackie. Był już Giaur, Faust, a w ostatni piątek 11 października wzięliśmy na warsztat Dziady Adama Mickiewicza.
W otoczeniu mebli z lwowskiego domu państwa Grabskich, półek z księgozbiorem pani dr Stanisławy Grabskiej oraz rzeźb pani Anny Grabskiej, w atmosferze mroku i tajemnicy zabrzmiały słowa: Kobieto! puchu marny! ty wietrzna istoto!. Spotkania z założenia mają charakter spontaniczny, bez reżyserii i przygotowania, każdy wybiera sobie role, dzielimy się partiami tekstu, każdy sam przygotowuje swój strój. W ten sposób chcemy wejść w tekst, zrozumieć go spontanicznie, tak po swojemu, choć oczywiście czuwa nad nami mistrzowskie oko naszej polonistki p. Krystyny Pachnik. Wspomnienia uwiecznia młodzież pod opieką   pani Beata Nowak. W naszych spotkaniach uczestniczą również przyjaciele szkoły. Odwiedzili nas państwo Szeligowie, oraz pan Snarski, a gościem i uczestnikiem ostatniego spotkania był Maciek Koszewski, który przyszedł w stroju z epoki Mickiewicza.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć Noc z literaturą po raz trzeci ...

 

 

tl_files/zsl/kronika/dziady kapital ludzki/m_43.jpg

Wróć