Spotkanie z Astronomią

2010-09-29 19:34

Dnia 29 września w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja fizyki dla wszystkich uczniów - Spotkania z Astronomią. Zajęcia prowadził pan Aleksander Trębacz z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach, który przyjechał na zaproszenie pani Ewy Grochowskiej nauczyciela fizyki w naszej szkole. Braliśmy udział m.in.w multimedialnej prelekcji edukacyjnej bogato ilustrowanej wspaniałymi materiałami wizualnymi.

Jednym z punktów spotkania był pokaz niezwykłego zjawiska astronomicznego- całkowitego zaćmienia Słońca w Meksyku -był to autorski reportaż z ekspedycji. Dowidzieliśmy się również o historii i zastosowaniu astronomii w różnych dziedzinach, strukturze i skali Wszechświata, narodzinach, życiu i końcu świecenia gwiazd.

Najmilszym momentem było wręczenie naszej szkole, na ręce Pani Dyrektor- Teresy Rek- TELESKOPU, za pomocą którego jak tylko poprawi się pogoda, będziemy obserwować wieczorne niebo. Mamy obiecane ,że zobaczymy Jowisz oraz pierścienie Saturna. A koło astronomiczne zyskało wspaniały przyrząd do obserwacji.

To była bardzo interesująca lekcja.

foto galeria z zajęć Spotkanie z Astronomią