Święto Niepodległości obchodzone w naszej szkole

2010-11-15 11:10

apel

Narodowe Święto Niepodległości to  polskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.

Tradycje patriotyczne są szczególnie pielęgnowane

w naszej szkole.

W środę, 10 listopada, w naszym liceum odbyła się uroczysta akademia z okazji 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie z klas IIa,IIc oraz IIIc pod opieką nauczycieli historii Arkadiusza Śliwy i  Mieczysława Boguckiego. Doceniamy takie chwile, kiedy możemy zatrzymać się i wspomnieć tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

foto z apelu 11 listopada apel

Dzień wcześniej we wtorek  9 listopada młodzież  z klasy IA z wychowawcą Beata Nowak   odwiedziła  Milusin-dom, w którym mieszkał wraz ze swoją rodziną Marszałek Józef Piłsudski. Wizyta w dworku była okazją do zetknięcia się młodzieży z prywatnym życiem  Piłsudskiegoi poznania atmosfery domu,w którym mieszkał ze swoją żona i córkami.

foto z Milusina Milusin

Dziewczęta z liceum zagrały z okazji święta odzyskania niepodległości.

II Turniej Siatkówki Pań z okazji Święta 11 listopada odbył się 6 listopada na sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1  w Sulejówku.  Stawiło  się 9 zespołów. Dziewczęta z naszego liceum zajęły IV miejsce. W gronie najlepszych zawodniczek z finałowych drużyn znalazła się Marlena Rybakiewicz z klasy IE

foto z turnieju zawody z okazji święta odzyskania niepodległości

Nie zabrakło nas oczywiście ze sztandarami i wiązanką kwiatów 11 listopada pod kopcem Współtwórców Niepodległej w Sulejówku.

Nasza szkoła dba o tradycje narodowe oraz kształtowanie postawy obywatelsko ? patriotycznej wśród młodych ludzi.