Szkolenia szkolnej drużyny pierwszej pomocy

2018-04-14 10:06

O tym, jak duże znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach.
Dnia 9 kwietnia nasza szkolna drużyna pierwszej pomocy, pod przewodnictwem p. Beaty Ługowskiej w składzie: Zuzanna Smigielska, Justyna Nieborek, Milena Maląg, Żenia Cyngalowa, Mateusz Gałecki, odwiedziła Zespół Szkół nr 2 w Sulejówku przy ulicy Okuniewskiej. Jako młodzi ratownicy, dzieląc się wiedzą i nabytymi umiejętnościami przekazaliśmy maluchom zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak wezwać pomoc, jak powinny przekazać komunikat, gdy dzwonią na pogotowie. No i oczywiście, jak udzielić tej pomocy praktycznie czyli, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, co zrobić w sytuacji utraty przytomności, czy jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.

tl_files/zsl/kronika/nowe/medyzna 4.jpg