"Uwolnić Słowo"

2013-06-23 22:15

W dniu 20 czerwca w murach naszej szkoły odbyło się niezwykłe wydarzenie. Była nim popularno-naukowa konferencja Powiatowego Ośrodka Krasomówczego "Oswoić Słowo" 2013. Konferencja poświęcona retoryce przyciągnęła uczniów z pobliskich szkół wraz z nauczycielami polonistami. Podczas konferencji wspólnie zastanawiano się nad miejscem retoryki w procesie edukacji młodych ludzi oraz szukano argumentów na to, że na prawdę warto dobrze mówić. Uczestnicy mogli wysłuchać referatu Macieja Koszwskiego, naszego absolwenta, na temat form retorycznych XVII wieku oraz o tradycjach krasomówstwa pochwalnego. Pan Grzegorz Górski, ekseprt od PR, podzielił się swoją wiedzą na temat retoryki w codzienności. W trakcie konferencji wystąpili uczniowie z Sulejówka i nie tylko, "wygłosiła mowę" również Marta Bodecka z Dobrego, która jest wielokrotną laureatką konkursów krasomówczych na szczeblu ogólnopolskim i "matka" konkursu krasomówczego w naszym powiecie p. Joanna Janicka. Spotkanie miało bardzo miły i kameralny charakter. Nie bez przyczyny. Wszak zgromadziło samych pasjonatów. Dekoracja zmieniła salę gimnastyczną w romantyczny salon, w którym rozprawia się o sztuce, najtrudniejszej chyba - sztuce wyrażania. Jeśli mówimy o salonie nie możemy zapomnieć o gospodarzach, którzy bardzo przyczynili się do pięknego przebiegu uroczystości p. Dyrektor Teresie Rek oraz naszym kochanym nauczycielom, którzy tę akcję wspierali od samego początku.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć  konferencja UWOLNIĆ SŁOWO

tl_files/zsl/kronika/uwolnic slowo/k_1.jpg