warsztaty dziennikarskie JUNIOR MEDIA

2012-03-05 09:27

1 marca 2012 uczniowie klasy IA  Paula Majewska, Kasia Reszelewska, Dorota Szewczak,  Sebastian Kowalczyk oraz Michał Zagubień pracujący przy tworzeniu gazety ?Co tam w budzie?" pod opieka p. Beaty Nowak wzięła udział w WARSZTATACH DZIENNIKARSKICH JUNIOR MEDIA.  Warsztaty te  są  elementem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Junior Media. Spotkanie było kierowane do szkół które wydają gazetę szkolną.

Redaktorzy gazety Polska The Times pokazali jak na co dzień tworzą profesjonalną gazetę oraz udzielili  praktycznych wskazówek dziennikarskich i fotograficznych.. Gościem specjalnym był Stefan Szczepłek, dziennikarz  i komentator sportowy. Pracował zarówno dla prasy (?Sztandar Młodych",  ?Piłka nożna" , ?Życie Warszawy"),  jak i telewizji (TVP). Od 1999 r. związany z redakcją ?Rzeczpospolitej". Pan Stefan dał cenne wskazówki uczestnikom warsztatów jak zostać dziennikarzem sportowym. Mieliśmy okazję również zwiedzić wielką wystawę piłkarską która prezentowała unikatowe koszulki i buty, pamiątkowe proporce, instalacje interaktywne.

Zapraszamy do obejrzenia foto warsztaty dziennikarskie JUNIOR MEDIA