Wigilijne spotkanie w Izbie Pamięci Rodziny Grabskich

2013-12-17 10:18

Choć za oknem nie biało, choć jeszcze w domach nie pachnie piernikami, a  w tygodniu czekają nas sprawdziany to piątkowy wieczór w naszym Liceum już przeniósł nas w cudowną atmosferę wigilijnego wieczoru. W osławiony piątek trzynastego w Izbie Pamięci Rodziny  Grabskich spotkali się wszyscy,  bez których to miejsce by nie powstało. Przybyli uczniowie Gimnazjum nr 1 na czele panią dyrektor Hanną Semeniuk. Byli też oczywiście gospodarze szkoły pani dyrektor  Teresa Rek i  pan dyrektor Andrzej Kosiński, pani Krystyna Pachnik.  Gośćmi  honorowymi tego dnia byli państwo Ewa i Wiesław Szeligowie czyli wnuczka profesora Grabskiego z mężem.  Nie zabrakło też licznego grona przyjaciół  szkoły z panem Burmistrzem Arkadiuszem Śliwą. By wedle zwyczaju podzielić się opłatkiem, a także zgodnie z nową tradycją szkoły: skosztować  piernika kucharci z Wólki, czyli z lwowskiej posiadłości pp. Grabskich, którego przepis znaleźliśmy podczas sierpniowych prac nad zbiorami. Ksiądz Proboszcz Jan Gołębiewski rozpoczął spotkanie  modlitwą. Po życzeniach pan Burmistrz  wygłosił wykład o rodzinie Grabskich i Paderewskich. Na koniec wszyscy goście obejrzeli zdjęcia i prezentację  z przygotowań izby. W tle wyjątkowa grupa  śpiewała  kolędy na czele z Ks. Zbigniewem.  Choć za oknem nie widzieliśmy śniegu, choć nasze mamy jeszcze nie upiekły pierniczków, a w głowie siedział lęk przed najbliższym sprawdzianem czuliśmy się wspaniale.

Zapraszamy  do obejrzenia zdjęć wspólne kolędowanie w Izbie Pamięci Rodzinny Grabskich

tl_files/zsl/kronika/wigilia w izbie Grabskich/w_98.jpg

Maciek Koszewski

Beata Nowak

Warto jeszcze dodać że Izba Pamięci Rodziny Grabskich jest zwięczeniem 13 lat pracy uczniów Gimnazjum Nr 1 i LO
w Sulejówku, więcej informacji już nie długo w gazecie międzyszkolnej "Co tam w budzie?"

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do oglądania

Izba Pamięci Rodziny Grabskich

w każdy piątek od 17.00-22.00

oraz w inne terminu po telefonicznym umówieniu się