Wolontariusze na medal !!!

2019-06-10 17:25

tl_files/zsl/kronika/nowe/wolontariat.jpg

Dnia 3 czerwca w ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu, uczniowie naszej szkoły odwiedzili zaprzyjaźnioną świetlice socjoterapeutyczną „Mały Książe" na Warszawskiej Pradze, pod opieką pedagog Sylwii Lubas. Wspólnie z podopiecznymi placówki rozegrali mecz piłki nożnej. Przed meczem uczniowie przygotowali dla podopiecznych odpowiednią zaprawę, aby nikt nie opadł z sił podczas turnieju. Nie zabrakło również rozgrzewki w postaci rozgrywek piłkarzykami czy gier planszowych. Następnie w dobrych humorach wszyscy zawodnicy ruszyli na pobliskie boisko szkolne. Zabawy było co nie miara, ponieważ uczniowie mocno zaangażowali się w zdanie i razem z dzieciakami walczyli do ostatniej bramki. Mecz był pomysłem uczniów i miał na celu przede wszystkim integrację poprzez wspólną zabawę i współpracę. Uczniowie przekazali podopiecznym słodycze zebrane podczas szkolnej zbiórki, dopełniając mecz słodkim upominkiem dla podopiecznych świetlicy.
Dziękujemy zaangażowanym w całą akcję uczniom i wolontariuszom naszej szkoły !