wspólne czytanie lektur

2014-02-11 15:06

Praca wre!

Kolejny piątkowy, zimowy wieczór dnia 31 stycznia 2014 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 1 w Sulejówku mieli okazję spędzić wspólnie czas w Izbie Pamięci Rodziny Grabskich. Kolejny już cykl spotkań pod hasłem ?wieczór z literaturą" poświęcony był tym razem nowelom pozytywistycznym. Młodzież czytała zatem  zbiory  nowel największych polskich pisarzy  tego okresu : Sienkiewicza, Prusa i Orzeszkowej. Głośne czytanie z podziałem na role było nie tylko  sposobem na  wspólną lekturę, ale i formą doskonalenia dykcji oraz pięknego czytania. Zwyczaj głośnego czytania, niegdyś jeden z popularnych sposobów spędzania czasu w szerszym gronie osób dorosłych, dziś właściwie zanika. Stąd też pomysł  pani Krystyny Pachnik na wspólne piątkowe wieczorne spotkania z literaturą.

tl_files/zsl/kronika/spotkania z literatura 2014/page.jpg

szersza relacja już nie długo w gazecie międzyszkolnej "Co tam w Budzie?"

opracowanie koło dziennikarskie pod opieką Beaty Nowak