wycieczka do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego im. ppłk pil. Jana Zumbacha

2020-02-05 08:34

Dnia 4 lutego 2020 roku uczniowie klas mundurowych 1B, 1F, 2C, 2B i 3B LO w Sulejówku  pojechali na wycieczkę do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego im. ppłk pil. Jana Zumbacha. Starszy podoficer dowództwa bazy st. chor. szt. Tomasz Gackowski - jako nasz przewodnik - pokazał uczniom wszelkie tajniki, które kryje w sobie wojskowa baza lotnicza zlokalizowana ok. 6 km na wschód do Mińska Mazowieckiego, począwszy od jej tradycji i historii a skończywszy na pokazie sprzętu wojskowego. Uczniowie zwiedzili Salę Tradycji 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, gdzie mogli poznać jej historię powstania i patrona. Został zaprezentowany sprzęt wojskowy -  samoloty bojowe MiG-29, a także sprzęt wojskowej straży pożarnej. Uczniowie zwiedzili również pas startowy lotniska oraz dowiedzieli się jak wygląda i na czym polega praca sokolnika na lotnisku.
Liczymy na dalszą współpracę z 23. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

tl_files/zsl/kronika/nowe/lotnictwo.jpg