wyników XI Konkursu Katyńskiego ?Polegli na nieludzkiej ziemi??

2015-03-18 19:57

tl_files/zsl/kronika/katyn 2015/page.jpg

13 marca b.r.  w naszej szkole miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników XI Konkursu Katyńskiego ?Polegli na nieludzkiej ziemi...". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku przy współpracy Komisji Międzyzakładowej nr 387 NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania. Celem konkursu jest uczczenie pamięci tysięcy naszych rodaków pomordowanych bestialsko przez zbrodniczy reżim Stalina w 1940r. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów i Liceum Ogólnokształcącego w Sulejówku. Zwycięzcą został Kacper Karaban - uczeń Zespołu Szkół nr. 1. Kacper w nagrodę  pojedzie do Katynia na uroczystości rocznicowe w dniach 24,25,26 kwietnia b.r. Fundatorem nagród są: Burmistrz Miasta Sulejówek, Komisja Międzyzakładowa nr 387 NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku.
W uroczystości udział wzięli: Arkadiusz Śliwa - Burmistrz Miasta Sulejówek, Małgorzata Lubecka - radna Miasta Sulejówek, Jerzy Smoliński - przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Dorota Ochal i Beata Rżysko z NSZZ Solidarność , Hanna Semeniuk - dyrektor Zespołu Szkół nr 1, nauczyciele-opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie oraz towarzyszący nagrodzonym laureatom ich koleżanki i koledzy. Zebranych powitał dyrektor placówki Andrzej Kosiński. Nauczyciel historii Maciej Bartnicki wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 1 - Weroniką Zdzieborską, Eweliną Szewczak i Patrykiem Bratusiem zaprezentowali krótki program muzyczny, wprowadzając wszystkich w nastrój zadumy i refleksji nad bolesnymi wydarzeniami z Katyńskiego Lasu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

więcej zdjęc