Wystawa Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w naszej szkole...

2013-10-20 12:08

17 października  w naszym liceum  nastąpiło otwarcia wystawy Towarzystwa Historycznego im. Szembeków pt. ?Szembekowie w dziejach Polski". Otwarcia  dokonał p. Leszek Celej i z panią  dyrektor Teresą Rek. Ta ekspozycja prezentuję historię jednego z najstarszych rodów osiadłych w Polsce. Ród  Szembeków  wydał Polsce dwóch Prymasów, sześciu biskupów, kilku generałów, czterech męczenników, wielu patriotów oraz zakonników i zakonnice, nie powinien być zapomniany.

Pan Leszek Celej poprowadził  krótką lekcję historii tego rodu. Świadkami tego wydarzenia była klasa IIa , która jako pierwsza mogą  oglądanie galerię przygotowaną poprzedniego dnia. Tablo z informacjami i zdjęciami pozostaną w naszej szkole  do końca października , a potem  wystawa wyruszy dalej aby inni licealiści z warszawskich szkół mogli poznać dzieje rodzinny Szembeków.

SEREDECZNIE ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA WYSTAWY

Marysia kl.IIAtl_files/zsl/kronika/wystawa rodzina szembekow/page.jpg