Co nowego w szkole?
          • Materiały edukacyjne – rekomendowane platformy, strony i serwisy internetowe

• 17.03.2020

Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.

• ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

• 11.03.2020
          • Szanowni Rodzice, Uczniowie oraz Słuchacze!

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z panującą sytuacją od 12 marca (czwartek) do 25 marca (środa) br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sulejówku zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne. Zgodnie z sugestią Ministra Edukacji Narodowej proszę dopilnować, aby uczniowie w tym czasie unikali wychodzenia z domu, a wolny czas poświęcili nauce.Więcej informacji w komunikacie MEN poniżej.

• Spotkanie z przedstawicielami WKU Mińsk Mazowiecki

• 26.02.2020
          • Dnia 3 lutego 2020 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim. Szef Wydziału Rekrutacji mjr Artur Smal przeprowadził wśród uczniów klas mundurowych 2B, 2C, 3B oraz 3A LO prelekcję na temat "Jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej?". Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się o najważniejszych informacjach na temat kampanii rekrutacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej, która ma pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Przedstawiciele WKU Mińsk Mazowiecki zaprezentowali uczniom promocję służby wojskowej rozdając materiały i gadżety promocyjne, zachęcali do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego oraz zainspirowali popularyzacją zawodu żołnierza. Miejmy nadzieję, że ta wiedza na temat Sił Zbrojnych RP zachęci naszych uczniów klas mundurowych do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego. Liczymy na dalszą współpracę z Wojskową Komendą Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim

• Udział klasy biologiczno – chemicznej w Otwartych Laboratoriach SGGW

• 26.02.2020
          • W dniu 4 lutego 2020 uczniowie klasy o profilu biologiczno - chemicznym pod opieką pani Emilii Kozakiewicz wzięli udział w Otwartych Laboratoriach SGGW. Jest to projekt organizowany przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego skierowany do uczniów szczególnie zainteresowanych naukami przyrodniczymi. W klasie nie zawsze jest możliwość przeprowadzenia ciekawych doświadczeń biologicznych, natomiast dzięki udziałowi w tych warsztatach uczniowie mieli okazję nie tylko poznać jak wyglądają profesjonalne laboratoria, ale także poszerzyć swoją wiedzę w konkretnych dziedzinach, poznać lepiej specyfikę studiów na uczelni przyrodniczej i - kto wie? - przekonać się, że właśnie w SGGW warto kontynuować swoją edukację. Zajęcia prowadzone zostały przez specjalistę w dziedzinie reakcji PCR w identyfikowaniu genów, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu laboratoryjnego

• Stop cyberprzemocy...

• 26.02.2020
          • 5 lutego w naszej szkole w ramach współpracy pedagoga szkolnego - pani Sylwii Lubas z Powiatową Komendą Policji w Mińsku Mazowieckim, odbyły się prelekcje dla uczniów klas 1 dotyczące zjawiska cyberprzemocy wśród młodzieży. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom konsekwencji prawnych wobec nieletnich a także profilaktykę zachowań ryzykownych.

• Wycieczka do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego im. ppłk pil. Jana Zumbacha

• 26.02.2020
          • Dnia 4 lutego 2020 roku uczniowie klas mundurowych 1B, 1F, 2C, 2B i 3B LO w Sulejówku  pojechali na wycieczkę do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego im. ppłk pil. Jana Zumbacha. Starszy podoficer dowództwa bazy st. chor. szt. Tomasz Gackowski - jako nasz przewodnik - pokazał uczniom wszelkie tajniki, które kryje w sobie wojskowa baza lotnicza zlokalizowana ok. 6 km na wschód do Mińska Mazowieckiego, począwszy od jej tradycji i historii a skończywszy na pokazie sprzętu wojskowego. Uczniowie zwiedzili Salę Tradycji 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, gdzie mogli poznać jej historię powstania i patrona. Został zaprezentowany sprzęt wojskowy -  samoloty bojowe MiG-29, a także sprzęt wojskowej straży pożarnej. Uczniowie zwiedzili również pas startowy lotniska oraz dowiedzieli się jak wygląda i na czym polega praca sokolnika na lotnisku.Liczymy na dalszą współpracę z 23. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

• Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy

• 25.02.2020
          • 11 stycznia uczniowie w ramach wolontariatu zorganizowali w naszej szkole zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz ćwiczenia musztry dla dzieciaków ze świetlicy socjoterapeutycznej „ Mały Książę” z Warszawskiej Pragi. Podopieczni świetlicy oraz ich wychowawcy aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach a najmłodsi z nich zaskoczyli wszystkich swoją wiedzą. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, świetnie poradzili sobie z przeprowadzeniem zajęć i rozbudzeniem zainteresowania wśród zgromadzonych. Wszyscy świetnie się bawili – liczymy na owocną dalszą współpracę

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• 21.02.2020
          • WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

12 stycznia uczniowie:

Natalia Więckowska

Michał Zgnilec

Mateusz Aleksandrowicz

Natalia Szuba

Daria Piotrkowska

Żenia Cyngalowa

Iza Niemczura

Arek Czechowski

godnie reprezentowali naszą szkołę jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestnicząc w zbiórce na terenie Sulejówka.